< nazaj na novice

05. december 2022 / Pomembno

Kraj: Šmarje pri Jelšah

13. šahovski turnir ZVVS v Šmarju pri Jelšah

V soboto, 3. decembra 2022 je v Šmarju pri Jelšah potekal 13. tradicionalni šahovski turnir za prehodni pokal Zveze veteranov vojne za Slovenijo. V OZVVS Šmarje pri Jelšah smo zopet dobili priložnost, da že trinajstič gostimo šahovski turnir v Občini Šmarje pri Jelšah. Zaradi COVID 19 smo letos izvedli turnir, ki je bil planiran že v letu 2021, ampak smo zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja COVID 19 turnir izvedli v letošnjem letu.

Za prehodni pokal se je v šahiranju med seboj pomerilo kar dvajset igralcev. Šahovsko prvenstvo se je izvedlo po pravilniku za hitropotezni šahovski turnir po švicarskem sistemu. V igranju šaha so se pomerile ekipe iz Kočevja, Celja, Spodnje Savinjske doline in Slovenske Bistrice.

Prvo mesto je osvojila ekipa OZVVS Spodnja Savinjska, drugo mesto je pripadalo OZVVS Celje in tretje mesto je zasedlo OZVVS Kočevje. Pokale in medalje sta prejemnikom podelila predsednik ZŠPO Darko Sevšek in predsednik OZVVS Šmarje pri Jelšah Anton Šturbej. Predsednika sta podelila še prehodni šahovski pokal, ki po tekmovalnih pravilih pripada ekipi, ki je trikrat zaporedoma zmagala na veteranskem šahovskem turnirju. Prehodni šahovski pokal je tokrat osvojila OZVVS Spodnja Savinjska.

Za brezhibno organizacijo in izvedbo se zahvaljujem sekretarju in praporščakoma OZVVS Šmarje pri Jelšah. Za korektno sojenje pa se iskreno zahvaljujem Arbitriju Marjanu Drobnetu. OZVVS Šmarje pri Jelšah pa se zahvaljuje ZVVS, ki je zagotovila finančna sredstva za nabavo pokalov, ter za pokritje ostalih stroškov, ki so nastali v okviru 13. tradicionalnega šahovskega turnirja. Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Šmarje pri Jelšah se še posebej zahvaljuje vsem igralcem za udeležbo na turnirju. Vsi sodelujoči so se po končanem turnirju udeležili še skupne malice.

Želimo si, da bi turnir v prihodnjem letu potekal še v večji zasedbi.